torsdag 30. juni 2011
en herre med bart
... ønsker dere alle sammen en F O R T R E F F E L I G sommer! Nå pakker vi koffertene - og Noah Leander sin Lynet McQueen-koffert skal blant annet inneholde denne superkule t-skjorta og shortsen. Fineste Popetotrora har sydd dem. TAKK, SNILLE SØTE!
Lørdag reiser vi - først en herlig uke i Danmark sammen med to andre familier. Så deilig alenetid på sørlandet.
Vi blogges plutselig!
KLeMm
lørdag 25. juni 2011
for 6 år siden
- hadde jeg en så stor kjole at jeg kunne gjemme en hel mann bak den.
- tok vi mange fine bilder mellom regnbygene.
- blåste sløret mitt på sjøen (takk og lov for en langfingret bror - eller mann? husker ikke hvem som klarte å nappe tak i sløret før det var long gone)
- hadde jeg en super forlover som klarte å feste sløret igjen. (vi tok bilder før vielsen, så jeg ville gjerne ha sløret på litt til)
- skjønte jeg virkelig hvor mange nydelige mennesker vi har rundt oss.
- fikk jeg JA fra min aller beste venn.
Kjære mannen min. Takk for 6 fine og innholdsrike år sammen. Du er den jeg ville valgt i dag også. Min bestevenn og kjæreste. Takk for at du er så tålmodig og god, og for at du er verdens beste pappa for kidsa.
Mitt hjerte er ditt!
----
dagen i dag feirer vi i bryllup til et nydelig vennepar. Hurra for Terese og Olaf!!
Etiketter:
bryllupsdag
fredag 24. juni 2011
vinnere!
![]() |
foto: we heart it |
Wow sier jeg bare. Jeg er helt overveldet over at så mange hadde lyst å være med på give away. Kjempemorsomt! Takk for alle fine kommentarer og gode ord.
Hele 171 deltakere, og til sammen 445 lodd. Oh my! Takk og lov for random.org - det gjorde oppgaven å trekke vinnerne ganske så enkelt - å skulle skrive lapper ville tatt en liten evighet.
Vinneren av 1.premie ble loddnummer 306; Frk.Munk!
2.premien gikk til loddnummer 38: Seksti delt på fem.
Og siden trekningen var over på et svusj, så klarte jeg ikke å dy meg. En trøstepremie: valgfrie øredobber i epla-sjappa mi går til loddnummer 85; Anette - Opalveien.
Gratulerer til vinnerne! E-post-adressen min finner dere øverst til høyre. Send meg en e-post med adresse og hvilke øredobber dere ønsker (om flere skulle ønske de samme øredobbene, så har 1.plass prioritet, så 2. og til slutt trøstepremien).
Takk igjen til alle som deltok. Velkommen til alle nye følgere - håper dere har lyst å følge meg videre også, selv om jeg nå går inn i feriemodus her på bloggen ;)
Ha en riktig god helg alle sammen! Dere som skal glitre litt ekstra i helgen må kose dere MAX :) Hadde vært moro å vært der sammen med dere!
Gode klemmer
Etiketter:
lotteri
torsdag 23. juni 2011
feeling lucky?
I morgen trekker jeg vinnerne i give awayen som jeg har i samarbeid med nettbutikken Sweet Lilly.
Føler du deg i vinnerhumør, er det bare å slenge seg med her. Siste frist for å hive seg med er i morgen kl 14.00.
Kanskje bringer lubne barnehender på marihønejakt litt ekstra lykke?
*smil*
mandag 20. juni 2011
husmortips på en mandag
Relax, take it easy!
Nå er det sommertid. Tid for å bremse ned. Lukte på blomstene og la dagene flyte over i hverandre. Lese nyutsprungne ROM123, drikke is-kaffe og se på barna som springer barbente i gresset.
Også husmødre trenger pause fra klesvask og husvask. Innimellom :)
(Og bytheway: Sommerhuset til danske Rachel og Leif (bildet over) er kort sagt en drøm. Jeg kunne flyttet rett inn - bladet er verdt å kjøpe bare for å se bildene derfra.)
----
Takk for koselige hilsener til 3åringen! Og velkommen til nye følgere. Sommertid betyr også mindre bloggetid. Vi nyter lange dager ute med lek og hagearbeid. Det kombinert med en treig overfylt Mac, og fortsatt tøysete Blogger, gjør at jeg ikke har fått lagt igjen så mange spor hos dere i det siste. Men jeg stikker som oftest innom dere på bloggrollen min. Og jeg oppdager stadig nye fine bloggere. Moro!
Snart trekkes give awayen min! Fantastisk moro at så mange har trukket lodd :) Trykk her om du har lyst å være med!
Etiketter:
husmortips,
lotteri
fredag 17. juni 2011
3 år
fineste Noah Leander. Endelig tre år! "NÅÅ?!" sa han da jeg gratulerte han med dagen i dag tidlig. "Har jeg bursdag NÅ? Skal jeg få pakker?!" Etterlengtet bursdag med andre ord ;)
Du gjør livet rikt. Takk for at du er du, lille venn!
kos fra mamma
torsdag 16. juni 2011
en blomst
til alle som har stemt på meg hos NiB. Jeg har ikke en sjanse i havet når jeg ser hvem som er nominert i samme kategori som meg. Men synes det er kjempestas å få være med i det gode selskap.
Jeg hadde aldri trodd det da jeg begynte å blogge så smått en grå novemberdag. Tusen takk for alle oppmuntringer på veien - og for all inspirasjon dere gir meg! Bloggen er mitt fristed, min lille oase. Takk for at dere vil være en del av den.
Fin kveld i stua!
Nå skal jeg ut og plante hekk.. Hoho!
Etiketter:
blomster
blogginer
Den nye bloggeblomsten. Rekken av bloggeblomster er lang: Tulipaner, ranunkler, stemor, pelargonia, syriner, peoner... Og nå Lupiner. Hva blir neste blomst i rekken?
Vi er rare vi interiørbloggere. Mannen gjør narr stadig vekk. "Å, seeee for en fiiin blomst. Jeg kan bare ikke trooo det. Også helt gratis da!" nynner han når jeg drar frem kameraet. Jeg ler med han. *smil*
Ha en strålende dag!
KLeMm
Etiketter:
blomster
onsdag 15. juni 2011
u g l y
Lille Ugly har fått plass på hylla. Han har bodd på barnerommet mitt helt siden jeg som 6åring kjøpte han på loppemarked hjemme på Åse. Den gangen falt jeg for de grønne strass-øynene.
Etiketter:
interiør
tirsdag 14. juni 2011
du skulle hatt b a n k!
Det var pappa sine ord. Bankmannen. Kommentaren kom da jeg satt og brettet en tohundre-lapp lørdags kveld. Sånt gjør man (tydeligvis) bare ikke!
Men lappen skulle jo være en vinge. En pengevinge. For selv om bursdagsbarnet fyller 34, synes jeg det er hakket mer festlig å gi bort en pengefugl, enn penger i konvolutt.
Også denne helgen ble en kakehelg. Når 4 små og 3 store i nær familie fyller år på kun én måned, sier det seg selv at det blir mange festligheter og mat deretter.
Ha en super tirsdag, eller liksom-mandag. Alt ettersom.
KLeMm
---
Og sånn BTW: Tøyser blogger med dere for tiden? Telleren har løpt helt løpsk, og jeg er temmelig sikker på at antallet sidetreff ikke kan stemme. Jeg kunne jo tatt det som et kjempekomplement, men velger å stille meg skeptisk. Tulleblogger!
---
Og sånn BTW: Tøyser blogger med dere for tiden? Telleren har løpt helt løpsk, og jeg er temmelig sikker på at antallet sidetreff ikke kan stemme. Jeg kunne jo tatt det som et kjempekomplement, men velger å stille meg skeptisk. Tulleblogger!
lørdag 11. juni 2011
1 2 3 4
I helga har vi besøk. Av mormor og morfar (min mamma og pappa) som er barnevakter. Og av to søskenbarn. Dermed har vi barn i alderen av 1, 2, 3 og 4 år samlet under samme tak. Barnevakthjelp er høyt verdsatt.
Ekstra kjekt når barnevaktene spanderer fine peoner på husfolket! Takktakk!
Nå er det innevær, og vi koser oss så best vi kan. Perle, leke med biler og leke mamma og babyløve.
Hendene fulle denne helga, med andre ord. Men jeg kommer sterkere tilbake på bloggen over helga (med bilder fra noe annet enn Iphone *smil*). Og jeg gleder meg til å lese meg opp på deres blogger også!
Takk til alle som stemmer på meg på NiB. Det går an å stemme frem til 16. juni. Og velkommen til alle som deltar i min give away! Fortsatt mulighet til å melde seg på her.
Strålende lørdag og god helg ønsker jeg dere alle. Håper dere er tørre og trygge. Flom og naturkrefter er ingen spøk.
torsdag 9. juni 2011
blomster og biler
Supermannen er forelsket. Han (vi) har kjøpt ny (brukt) bil. Det ser ut til at det kribler litt i kroppen hans når han spør: "Kan vi ta en biltur??" Og joda, jeg er fornøyd med bilen jeg også. Og takboksen. For takboksen er jo bare en historie for seg selv. Den er nemlig HELT perfekt. Akkurat passe lang og passe høy og passe romslig. Jeg smiler. Og ser at vi utfyller hverandre ganske fint.
Det jeg ikke smiler like mye over, er at betegnelsen raka fant passer bedre enn noen sinne. Det er der blomstene kommer inn. For jeg er veldig glad i å kjøpe ferske blomster når det blir helg. Men nå ser det ut til at vi må skru på sparekranen en liten stund... Og da har noen sagt at blomster ikke er livsnødvendig. Jeg vet ikke riktig om jeg er enig.
Men: det gir meg i alle fall god mulighet til å glede meg over nelliken som står like fin på sin tredje uke. I tillegg har moder jord også en del å tilby i disse dager. Tror jeg må ut og plukke meg litt "frittvoksende" så snart det verste regnet er over. Har allerede sett meg ut noen plasser hvor lupinene er i full blomst. Vakkert!
Ønsker dere alle en flott torsdag!
Takk til alle som stemmer på supersnella inne hos NiB. Og takk for fine ord i den sammenheng. Dere er så gode!!
Takk til alle som stemmer på supersnella inne hos NiB. Og takk for fine ord i den sammenheng. Dere er så gode!!
Klemklem
onsdag 8. juni 2011
i fint selskap
I dag stakk jeg av med det ene wildcardet i NiBs nominasjon av beste interiørblogg i kategori "interiør og hverdag". Så utrolig stas!! Lille meg :)
Tusen takk for gratulasjoner her på bloggen, på melding og epost. For meg er det jo en stor utnevnelse og en seier i seg selv å havne i så flott selskap.
Avstemmingen i denne kategorien, og i de andre flotte kategoriene har allerede startet. Stem gjerne på meg, eller på en av de andre fine bloggerne HER.
Resultatet av avstemningen blir avslørt på NiBs store GLANSDAG 25. juni - årets store happening for interiørbloggere. Den dagen er jeg i bryllup, og har selv 6 års bryllupsdag. Dermed får jeg ikke med meg glansdagen, men jeg skal glitre litt sammen med min kjære og det fine brudeparet ;)
Velkommen til alle som titter innom bloggen min i den sammenheng.
Og takk for hver en stemme! <3
tirsdag 7. juni 2011
sommerfugler og fingermat
Fineste Kristin Kreativius sendte meg disse nydelige papir-sommerfuglene. Det var premien for å tippe riktig navn på deres vakre lille Olai. Nydelig bebis og nydelig navn! Tusen takk, Kristin! Sommerfuglene må få seg en gren å henge på. <3
Inspirert av sommerfuglene, lagde jeg en annen sommerfavoritt i dag: Fajitas med philadelfia, ruccola og serranoskinke. MMmmmm... Helt perfekt lunsj. Eller fingermat.
Det er forresten enda god mulighet til å være med på give awayen min!
PusSpUsS
mandag 6. juni 2011
mamma'n til Beate
Da jeg var liten hadde jeg et hjem nr 2. Dels fordi mamma'n i huset var dagmamma'n min, og dels fordi det var hjemmet til en klassekamerat og den par år eldre venninnen min Beate (det var forresten i Beate sitt bryllup jeg traff mannen min. Kjærlighet ved første blikk. Romantisk? You bet! *smil*).
Mamma'n der i huset lagde alltid skumkake når det var bursdagsfest. Og jeg ble hektet.
Hjemme maaaaaste jeg om å få lage skumkake eller kokosboller. Men skumkake var fremmed hjemme hos oss. En gang prøvde min snille mormor å komme ønsket mitt i møte, og disket opp med RISboller. Godt det også, men det var jo ikke helt det samme da ;) Søte mormor.
Når jeg fikk egne barn, måtte jeg ta bakebollen i egen hånd. Jeg hadde lyst at de skulle få oppleve den samme barndomsdrømmen av en kake. Herlig, luftig, søt og med sjokolade på toppen. Skikkelig sommerkake - bare luft og sukker ;) Kaken har i alle fall seilet inn som favoritt her i huset!
Oppskriften deler jeg gjerne:
4 eggehviter
4 dl sukker
1,5 ts vaniljesukker
6 plater gelatin
1 dl kokt vann
200 g sjokolade (du kan selv bestemme hvor mørk)
1 ss delfiafett
kokos
Legg gelatinplatene i kaldt vannbad.
Stivpisk eggehvitene og sukkeret, bland også i vaniljesukkeret. Kok opp 1 dl vann og bland ut gelatinen i det kokende vannet.
Hell så i gelatinblandingen med en TYNN stråle opp i eggehviteblandingen, mens du pisker på god styrke.
Dekk kakebunnen med kokos og hell så over blandingen i formen. Sett i kjøleskapet 1 time.
Smelt sjokoladen sammen med delfiafettet. Smør sjokoladen utover kaken. Pynt evt med kokos eller kakepynt på toppen og sett til kjøling. Kaken kan godt lages dagen før du skal servere den.
Så er det bare å hive seg over.
MMmmmm!
(dette er andre gang jeg skriver dette innlegget - hadde lagt det inn til "Planlagt publisering" Men innlegget var tomt. Møkkablogger!)
søndag 5. juni 2011
bushda

Sånn så det ut i går - da 3åringen vår ble feiret, nesten to uker for tidlig. (sånn er det med busy parents, you take what you can get).
Det ble som jeg forutså, ikke tid til å lage pomponger. Men det ble vimpler, ballonger, og silkepapir hengende i lampa. En fargerik feiring.
Gutten var i fistel over bilkake, godteposer og gjestene som skulle komme. "Har jeg bushda nå? nå? nå?" Jada, lille venn. Vi skal feire to uker til ende vi. ;)Gjestene kom, og gutten spratt opp og ned i 4-5 timer. Han landet kun for å leke med de nye lekebilene sine.
Og dere - oppskrift på skumkake kommer! Det er en av mine favoritter også, nettopp på grunn av gode barndomsminner.
Fin søndagskveld til alle som titter innom!
pusspuss
lørdag 4. juni 2011
med beina høyt
fine folk, fint vær, fin (nesten) treåring.
Det blir jo ikke bedre.
Vi har feiret i det vide og det brede - sammen med store og små venner. Nå er det bare kakerester igjen.
Og en litt sliten mamma.
Mer fra bursdagsfesten er rett rundt hjørnet. I alle fall litt om pøntinga og sånne trivielle ting. *smil*
Håper du også har hatt en fin lørdag!
Og velkommen til nye følgere. Stas!
torsdag 2. juni 2011
onsdag 1. juni 2011
d o i l i e s
Jeg er fortsatt på bursdagsbølgen, og har for lengst innsett at jeg ikke får tid til å lage alt jeg har lyst til. Men dele det med dere, det kan jeg! Bare se så vanvittig flotte ting du kan lage med kakepapir i ulike størrelser! Noen som har et bedre ord for doilies på norsk?
Doilies får du tak i på dagligvarebutikken, og i mindre størrelser på Panduro og andre hobbybutikker. Det finnes også en hel bråte på Etsy.
Har du lyst på ulike farger doilies, men så har du ikke tid til å bestille fra det store utland? Fortvil ikke. Du kan nemlig farge doilies i vannbad med konditorfarge oppi. Dette må gjøres varsomt, da papiret lett revner. Putt den i vann, og la ligge i 10 sek (se at den suger til seg farge, men pass på at den ikke ligger så lenge at den går i oppløsning). Etter vannbadet presser du den mellom to tørkepapir og legger den til tørk. Slik får du akkurat de fargene du selv har lyst på. Smart?!
Ha en strålende onsdag, alle sammen!
klem fra jenny som fortsatt har hodet på rett plass. *smil*
Etiketter:
bilder,
DIY,
inspirasjon,
interiør
Abonner på:
Innlegg (Atom)